Потърсете в сайта
Старинно Карлово
Енергиина ефективност
Харесва ли Ви новата визия на сайта на община Карлово?
Новини
Резултати от Национален конкурс "Свобода или смърт юнашка"
08.10.2018
Резултати
от
Националния  конкурс  „Свобода или смърт юнашка“

 

       Националният ученически конкурс  „Свобода или смърт юнашка“ е посветен на 170-тата годишнина от рождението на Христо Ботев и е организиран от Община Карлово под патронажа на  Министерство на образованието и науката и РУО - Пловдив.
      В него се включиха 150 ученици от цяла България, разпределени в  две възрастови групи: от V до VII клас и от VIII до XII клас . Участниците се състезаваха  в четири жанра – есе, стихотворение, живопис и графика.
      Престижната инициатива доказа, че патриотът, който отдаде целия си живот, младост и сила в  името на идеала за свободна България, родолюбецът, който докосва всяко българско сърце  с твърдата си воля и огненото си перо, продължава да вдъхновява и обединява младите българи.
      Компетентно жури:
  1. За литературните творби:
Председател:
Мариан Кръстев – поет и преподавател по български език и литература в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Карлово;
Членове:
Мирослав Колев – директор на Общинска библиотека „Д-р Иван Богоров“ – Карлово;
Ася Николова - директор на НМ „Христо Ботев“ – гр. Калофер;
София Димитрова – общественик;
Маргарита Сангурова – главен специалист в дирекция „Хуманитарни и социални дейности“.
  1. За рисунките:
Председател:
Димитър Бакърджиев – художник и скулптор
Членове:
Петра Керкенезова – художник;
Виктория Колева – художник и преподавател по изобразително изкуство в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Карлово,
оцени и класира представените творби.
 
Първа възрастова група: V – VII клас
 
Есе:
 
I място - Виктория Башкехайова - VI клас, ОУ „Неофит Рилски” – гр. Велинград
II място - Деница Генчева - VI клас, Второ ОУ  „Петко Рачов Славейков“- гр. Стара Загора
III място - не се присъжда
Поощрителна награда - не се присъжда
 
Стихотворение:
 
I място  - Ева ВладимироваVII клас, ЧСУРЧЕО „ЕСПА” – гр. София
II място - Михаела Валериева Александрова – VI клас, ОУ „Стоян Михайловски”- гр. Пловдив
III място
  1. Виктория Любенова Башкехайова - VI клас, ОУ „Неофит Рилски” – гр. Велинград
  2. Христина Пашова - VIIклас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Карлово
Поощрителна  награда - не се присъжда
 
Живопис
 
I мястоДара Данкова - VI клас, ПМГ „Иван Вазов”- гр. Димитровград
II място – Иванина Веселинова Атанасова – V клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Бургас
III място – Радина Петрова – VI клас, IV ОУ „Христо Смирненски”- гр. Пазарджик
Поощрителна  награда - Кирил Станимиров Върбанов – 13год., СУ „Стоян Заимов”- гр. Плевен
Графика
 
I място – Нина Мирославова Петрова - V клас, Общински детски център за култура и изкуство - гр. Русе  
II място – Калоян Лъчезаров - VII клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово
III място – Сибил Пиронкова - VI клас, ОУ „Неофит Рилски” – гр. Велинград
Поощрителна  награда – Христо Димов Мудрев - V клас, СУ „Христо Ботев”- гр. Павел баня
 
Втора възрастова група: VIII – XII клас
 
Есе:
 
I място  - Йоана Павлова - IX клас, СУ „Отец Паисий”- гр. Кърджали
II място  - Алекс Атанасов Радков - XI клас, СУ „Отец Паисий”- гр. Габрово
III място - Хаджер Шевкед - IX клас, СУ „Отец Паисий”- гр. Кърджали
Поощрителни награди:
  1. Елена Тодорова Таракова - XII клас, ПГИТ „Проф. д-р А.Златаров”- гр. Петрич
  2. Ива Чернирадева - IX клас, СУ „Нешо Бончев”- гр. Панагюрище
 
Стихотворение:
 
I място  -  Величка Петрова Зердашка - XI клас, СУ „Димитър Матевски” – гр. Пловдив
II място - Николета Димитрова -  X клас, ПГ по туризъм „Д-р Васил Берон” – гр. Велико Търново
III място - Десислава Иванова - XII клас, ЕГ „Иван Вазов” – гр. Пловдив
Поощрителни награди:
  1. Стела Дилова - IX клас, СУ „Нешо Бончев”- гр. Панагюрище
  2. Иван Иванов - IX клас, СУ „Нешо Бончев”- гр. Панагюрище
Живопис
 
I място  - Ивелина  Димитрова ТотеваVIIIклас , СУ „Христо Ботев”- гр. Павел баня
II място - Силвия Пенчева - IX клас, СУ „Васил Левски” - гр. Карлово
III място - Десислава Цветанова Димитрова - IX клас, ПЕГ „Екзарх Йосиф I”- гр. Ловеч
Поощрителна  награда – Стойчо Тошков Вълчев - X клас, ПГ по електроника „Джон Атанасов” – гр. Стара Загора
 
Графика
 
I място – Даниан  Рангелов Георгиев – 16 год., ПГ „Иван Аксаков“ – гр. Пазарджик
II място – Ренета Иванова Стефанова – XII клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово
III място – Росита Йорданова Митева -  X клас, СУ „Христо Ботев”- гр. Павел баня
Поощрителна  награда – Даниела Иринова Копчева - X клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово
 
Специална награда за участник от община Карлово: Не се присъжда
Поощрителни награди за участници от община Карлово:
  • Рисунки:
Александър Ангелов Ангелов - V клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово
Диян Георгиев Трифонов -  V клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово
Георги Димитров Кръстев -  V клас, СУ „Христо Проданов”- гр. Карлово
Веселина Чонкова  - VI клас, СУ „Христо Ботев” – гр. Калофер
Сияна Геориева - VI клас, СУ „Христо Ботев” – гр. Калофер
Стилиана Гологанова - VI клас, СУ „Христо Ботев” – гр. Калофер
Недка Костадинова - VII клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Ведраре
Мария Игатова – 13 год., ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Ведраре
Миглена Ангелова - VI клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” – с. Ведраре
  • Есе:
Рени Илиева – XI клас, СУ „Васил Левски”- гр. Карлово
 
 
Община Карлово благодари на всички участници и
им желае творчески успехи!
 
Представител на Община Карлово ще уведоми отличените участници за награждаването, което ще се състои на 01.11.2018г.